- Titulinis
- Naudinga
Plytelių klijavimas ant šildomų grindų
Šiuolaikiniuose namuose vienas dažniausių šildymo būdų yra grindinis šildymas. Jis pasižymi tikrai ne vienu privalumu: tolygiu šilumos paskirstymu, energijos taupymu, estetika bei higieniškumu. Visgi, reikėtų turėti omenyje, jog tai, ar grindinis šildymas bus efektyvus, priklauso nuo to, kokią grindų dangą pasirinksite. Specialistai sutaria, jog bene geriausias pasirinkimas tokiu atveju – plytelės, kadangi jos yra itin laidžios šilumai. Jei susidomėjote, kaip tik šiame straipsnyje aptarsime, ką reikėtų žinoti apie grindinį šildymą, plyteles ir jų klijavimą ant šildomų grindų.
Kodėl plytelės idealiai tinka šildomoms grindims?
Kaip jau minėjome, plytelės yra vienas geriausių sprendimų šildomoms grindims dėl jų puikių šilumos laidumo savybių. Skirtingai nei kiliminė danga ar laminatas, plytelės itin greitai įšyla ir gana ilgai išlaiko šilumą. Negana to, jos yra atsparios temperatūriniams svyravimams, dėl kurių kitos apdailos medžiagos yra linkusios prarasti savo pradinę formą ar struktūrą. Nesvarbu, ar jums patinka keraminės, ar akmens masės plytelės, jos idealiai tiks šildomoms grindims. Viskas, ką reikia padaryti – pasirinkti tinkamo storio, aukštos kokybės plyteles, kurios ne tik gerai praleistų šilumą, bet ir būtų atsparios didelei apkrovai ar intensyviam naudojimui.
Geras paviršiaus paruošimas
Tam, kad plytelės atrodytų gražiai ir tarnautų ne vienerius metus, labai svarbu tinkamai paruošti pagrindą, ant kurio jos bus klijuojamos. Paviršius turėtų būti lygus, sausas ir stabilus. Dažniausiai šildomos grindys yra išlyginamos savaime išsilyginančiu mišiniu, kuris leidžia suformuoti vientisą, lygią plokštumą. Prieš klijuodami plyteles, būtinai įsitikinkite, ar paviršius pilnai išdžiūvo. Priešingu atveju, per anksti pradėjus darbus, galima nesunkiai pažeisti šildymo sistemą.
Teisingas klijų pasirinkimas – raktas į sėkmę
Būtina žinoti, jog šildomoms grindims tinka tikrai ne visi plytelių klijai. Ieškant jų, reikėtų atkreipti dėmesį, ar jie yra atsparūs temperatūros pokyčiams bei ar yra elastingi. Elastingi, gausiai polimerais modifikuoti plytelių klijai prisitaiko prie grindų dangos, kuri plečiasi ar traukiasi dėl temperatūrinių pokyčių. Tokiu būdu yra išvengiama įtrūkimų ar plytelių atšokimo. Taip pat siekiant geriausio rezultato, būtina griežtai laikytis gamintojo nurodytų rekomendacijų dėl mišinio paruošimo ir džiūvimo laiko, ypatingai tuo atveju, jei planuojama greitu metu naudoti grindinį šildymą.
Šildymo valdymas – ką reikia žinoti?
Dar vienas patarimas, kurio nereikėtų užmiršti – po klijavimo jokiu būdu negalima iškart įjungti grindinio šildymo. Norint tai padaryti, rekomenduojama palaukti bent 2 savaites, per kurias klijai pilnai sukietėtų. Taip pat labai svarbu paminėti ir tai, jog grindų šildymas turėtų būti laipsniškas, t. y. temperatūra turėtų būti keliama po truputį, kasdien ją padidinant po kelis laipsnius. Tai padės apsisaugoti nuo staigių temperatūros šuolių, kurie gali būti plytelių įtrūkimo ar atšokimo priežastis. Teisingas šildymo sistemos valdymas yra būtinas aspektas tiek pradiniame etape, tiek ir vėliau eksploatuojant grindis.
Plytelių siūlės – funkcionalumui
Kaip jau supratote, dėl temperatūrinių pokyčių šildomos grindys nuolat plečiasi ir traukiasi, tad tinkamos plytelių siūlės yra neatsiejamas aspektas, klijuojant šią grindų dangą. Jos leidžia plytelėms išlaikyti stabilumą ir padeda išvengti pažeidimų. Siūlės sumažina įtempimus, atsirandančius dėl temperatūrinių svyravimų, grindys turi galimybę minimaliai „judėti“, kas apsaugo dangą nuo skilimo ir užtikrina ilgesnį jos tarnavimo laiką.
Atsakingas glaisto pasirinkimas
Kai klijai pilnai išdžiūsta, laikas glaistyti plyteles. Tačiau glaistas, kaip ir klijai, turėtų būti elastingas ir pritaikytas šildomoms grindims. Ši medžiaga turi būti atspari ne tik šilumai, bet ir drėgmei ar mechaniniam poveikiui. Elastingas glaistas apsaugos nuo trūkių siūlėse, net ir esant temperatūriniams pokyčiams. Negana to, jis neleidžia kauptis nešvarumams tarp plytelių, taip prisidėdamas prie jų ilgaamžiškumo, bei garantuoja tvarkingą ir estetišką galutinį rezultatą.
Dažniausios klaidos, klijuojant plyteles ant šildomų grindų
Plytelių klijavimas ant šildomų grindų reikalauja daugiau preciziškumo nei įprastos dangos montavimas. Dėl to, kad visas procesas būtų kuo sklandesnis, siūlome susipažinti su dažniausiomis klaidomis, kurios pasitaiko klijuojant plyteles ant šildomų grindų. Tai - netinkamų klijų ar glaisto pasirinkimas, per ankstyvas šildymo įjungimas, nepalikti reikiami tarpai tarp plytelių ar prastai paruoštas paviršius. Be viso to, dažnai pamirštama, jog grindų šildymo sistemą reikia kloti, turint aiškų jos išdėstymo planą, kad būtų išvengta zonų, kuriose šildymas yra per intensyvus ar priešingai – per silpnas. Tai – gana sudėtingas procesas, todėl jei abejojate savo jėgomis, visada verta pasitarti su profesionalais.
Plytelės – tai ilgaamžė investicija, kuria nenusivilsite
Jei šildomų grindų dangai nusprendėte pasirinkti plyteles, galite neabejoti - savo sprendimu liksite maksimaliai patenkinti. Tinkamai išsirinkus medžiagas, atidžiai vykdant darbus bei laikantis rekomendacijų, plytelės ilgai išlaikys savo pradinę išvaizdą bei funkcionalumą. Smagu tai, jog ši grindų danga pasižymi puikiu šilumos laidumu, tad grindinis šildymas bus efektyvus. Plytelės yra itin praktiškas apdailos sprendimas – jas lengva prižiūrėti bei jos yra atsparios drėgmei, todėl idealiai tiks tiek virtuvei ar vonios kambariui, tiek svetainei.
Na, o jei nežinote, kur galėtumėte įsigyti kokybiškas, išskirtinio dizaino plyteles, turėkite omenyje, jog didelį jų asortimentą geru kainos bei kokybės santykiu rasite „Vokiška keramika“ salone. Kviečiame susipažinti su mūsų siūlomu plytelių asortimentu internetinėje svetainėje ar apžiūrėti jas gyvai fizinėje parduotuvėje, esančioje adresu Savanorių pr. 67, Vilnius. Čia dirbantys konsultantai mielai patars ir atsakys į visus jus dominančius klausimus. Tad, nieko nelaukite ir išsirinkite sau tinkamiausias plyteles, kurios ne tik gražiai atrodys, bet ir jūsų namams suteiks funkcionalumo.